PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119659}

Wszyscy ludzie króla

All the King's Men
6,7 9 638
ocen
6,7 10 1 9638
5,5 4
oceny krytyków
Wszyscy ludzie króla
powrót do forum filmu Wszyscy ludzie króla

Witam,
właśnie zobaczyłem film o którym mowa w tytule. Przyznam szczeże, że obsada w jednym filmie, tylu gwiazd kina mocno mnie zaciekawiła, ale na szczęście, nie zawiodła. Film momentami nużący, lekko melancholijny, ale.... no właśnie, ale...Można było zrobić to inaczej? Myśle, że można, wszystko można zrobić inaczej, ale tu widzimy kawał dobrej roboty. Swietna muzyka, dla ktorej warto obejrzeć film! Doskonała gra aktorska, zwłaszcza nowe wścielenie Kate Winslet, która po Tytanicu, została zepchnieta do ról mało wymagających. W mojej ocenie 8/10, gdyż nie zastygłęm w bezruchu, po ujrzeniu napisów końcowych, ale napewno zapamiętam ten obraz i polece go znajomym. życze milego seansu.

Stachu_18

"Doskonała gra aktorska, zwłaszcza nowe wścielenie Kate Winslet, która po Tytanicu, została zepchnieta do ról mało wymagających." - powiedz co brałeś, też chcę!!!

ocenił(a) film na 8
Ove

Niewiem jak Ty, ale moje zmysły są zdrowe bez wspomagaczy. Jeśli coś musisz wziąść zeby zrozumieć proste zdanie, to polecam udać sie do "Specjalisy" na mieście- napewno, ktoś coś poradzi ;)

Stachu_18

Która (oprócz tej w "Emigmie") rola Kate była MAŁO WYMAGAJĄCA? Sorry, jakoś nie widzę żadnej??

Mój psychoanalityk mówi, że powinienem odstawić cynamon.

ocenił(a) film na 8
Ove

Przykłady: "święty dym", "życie za życie" i wspomniana "Enigma"... Oczywiście, nie twierdze, że wszystkie PO Titanicu, bo "Zatrute pióro" było b.dobre, ale jeden film nie przesądza o wszystkim. śmię jednak twierdzić, że powoli zaczyna być doceniana. Mam nadzieje, że tym zamkniemy ten temat.
Pozdro

Stachu_18

No tak "Życie za życie" rola może nie najbardziej ambitna, ale też na margines raczej jej zepchnąc się nie da. Zaś już "Święty dym" to rola bardzo wymagająca. Tylko, że Jane Campion nie poradziła sobie z tak ciekawym tematem. Najlepszym soię zdarza. Rola Ruth była skąplikowana i złożona. Była trudną rolą. Podobnie jak "W stronę Marrakeszu". Film dużo bardziej udany niż "Świety dym". Poszukiwanie przez młodą matkę wiary, sensu życia, własnego miejsca na ziemi, brzmi patetycznie, ale to naprawdę ważny temat. Zwłaszcza, że Kate nie grała najlepszej matki. Trudno było polubić jej bohaterkę.

Niegdzie już nie zagarła tak dobrze jak w "Titanicu" (chociaż ostatnich jej filmów jeszcze nie widziałem - ostatni film z nią jaki obejrzałem to "Zakochany bez pamięci"). Co by nie mówić o tym filmie, gdy 21-letnia kobieta gra w taki sposób to nie jest "zwykły talent. Połowa sukcesu tego filmu to jej rola. Kate zawsze bardzo świadomi wybiera role. Zauważ, że po filmie Camerona mogła grać u kogo chciała. A wybrała niezależna, acz ambitne kino. Jaka inna aktorka w jej sytuacji postąpiła podobnie. Kate nie dała się zepchnąć do kina komercyjnego. Dlatego stwierdzenie "role mało wymagajace" jest nadwyraz chybione.

Stachu_18

A mi się "Świety dym" podobał i co wy na to?:)

ocenił(a) film na 7
Stachu_18

Miały być refeksje o filmie a tu kłótnie o Kate Winslet która jak zawsze była rewelacyjna.
Film był bardzo dobry nie rozumiem krytyki na temat tego filmu - zaledwie 10% pozytywnych opini na rottentomatoes.
Oczywiście najjaśniej świecą tu gwiazdy które zagrały bardzo przekonowująco na właściwym dla siebie wysokim poziomie - szczególnie Sean Penn ale on miał akurat duże pole do popisu.
Należałoby jeszcze zwrócić szczególną uwagę na bardzo dobre zdjęcia Pawła Edelmana i znakomitą muzykę Jamesa Hornera który pokazuję, że jeszcze może nas pozytywnie zaskoczyć swoją twórczością.

Mystery_Man

Cłopaki, przepraszam, że tak przerywam refleksje nad filmem, ale ciekawi mnie czy ktoś z was ma napisy do tego filmu. Bo musze sie pochwalic, że film mam, ale bez napisów ani rusz:)

Tak więc prosze o pomoc;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones