PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119659}

Wszyscy ludzie króla

All the King's Men
6,7 9 634
oceny
6,7 10 1 9634
5,5 4
oceny krytyków
Wszyscy ludzie króla
powrót do forum filmu Wszyscy ludzie króla

8/10

ocenił(a) film na 8

Bardzo podobał mi się film. Miał czytelną fabułę i jasne przesłanie. Do tego fantastyczna obsada i wspaniała rola Pena. Polecam!

ocenił(a) film na 7
karymnata

Przesłanie - w porządku, ukazanie machiny władzy jest zrozumiałe. Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, że film miał czytelną fabułę...Dlaczego? Po pierwsze, co powiązało ze sobą Anne z Williem (dlaczego otrzymała od niego stypendium?). Po drugie, jaki był jej związek z obozem Williego i czy doradzenie bratu zgody na objęcie stanowiska dyrektora szpitala miało związek z jego marazmem? Po trzecie, czy Sadie stwierdziła, że Jack zbudował wianuszek współpracowników z polecenia Williego czy też był to jej wyraz frustracji? Czy, Waszym zdaniem, szpital był urzeczywistnieniem ideałów pierwotnego Williego czy też maszynką do prania brudnych pieniędzy? Czy wniosek o wotum nieufności wobec gubernatora był w większym stopniu wyrazem zburzenia dotychczasowego układu w kręgach establishmentu czy też faktyczną obroną przed działaniem Starka na niekorzyść stanu Luizjana?

Jeśli ktokolwiek chciałby skonfrontować swoje przemyślenia na wyżej wskazane tematy, zapraszam... :)

Eriksson88

1."co powiązało ze sobą Anne z Williem (dlaczego otrzymała od niego stypendium?)" - to zamierzone działanie Williego, w ten sposób zmienił układ sił. ONA przyjęła je (stypendium i idąc dalej łaski gubernatora, lepsze życie itd..)z rozsądku, braku honoru, żądzy..

2."jaki był jej związek z obozem Williego czy doradzenie bratu zgody na objęcie stanowiska dyrektora szpitala miało związek z jego marazmem?"
- kolejne zamierzone działanie Willego, wykorzystanie Anne do przekonania brata o objęciu stanowiska.

3. "czy Sadie stwierdziła, że Jack zbudował wianuszek współpracowników z polecenia Williego czy też był to jej wyraz frustracji? ja sie zgadzam, ona wczesnie wypadła z gry. zasdrość i frustracja.

4."Czy, Waszym zdaniem, szpital był urzeczywistnieniem ideałów pierwotnego Williego czy też maszynką do prania brudnych pieniędzy?"
- moim zdaniem Willie pomimo niewielkich skłonności do korupcji (w filmie pokazana jest tylko jedna sytuacja kiedy przymyka oko na oszustwo: kiedy Tiny mówi o łapówce - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) był uczciwy więc zakładam w dużym skrócie, że szpital był "czysty"

5. "Czy wniosek o wotum nieufności wobec gubernatora był w większym stopniu wyrazem zburzenia dotychczasowego układu w kręgach establishmentu czy też faktyczną obroną przed działaniem Starka na niekorzyść stanu Luizjana?" - w ogóle tego tak nie odbieram. Wotum moim zdaniem było jednoznacznie wynikiem działania opozycji.

Film bardzo dobry, choć jak zwykle nie każdemu się te buty spodobają.
Podobala mi się kwestia Williego "oskarżają mnie o to, że zatrudniam przestępców..." "Ale moi przestępcy boją się dokonywać przestępstw"


pozdrawiam
W



w_mak

Aha, co do czytelności fabuły, wcale nie jest ona taka czytelna. Może książka jest bardziej..;)

ocenił(a) film na 8
karymnata

Popieram !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones